A copyright szimbólum napjainkban is népszerű, annak ellenére, hogy nem előírás a használata. Alkalmazása egy lehetőség arra, hogy a szerző üzenjen a nagyvilág felé. Mégis sokan gondolják úgy, hogy szabad préda az a mű, amely nem viseli magán a körbe foglalt C betűt. Ennek a tévhitnek is megvan a valóságalapja, tényleg létezett olyan időszak, amikor kötelező volt alkalmazni a jelet.
Olyan sokszor hallottuk már, hogy fenntartás nélkül elhisszük. Mint a magyar közmondásokat, úgy puffogtatjuk. Forrásmegjelölés nélkül. Miért is kellene forrásmegjelölés egy kínai aforizmához?
Kép forrása: Google.
Kép forrása: Pinterest.
Kép forrása: Facebook.
Kép forrása: Instagram.
Aha! ÉS KI FOTÓZTA?
…és a végtelen szülői kifogások.
Ebben a cikkben nem arra szeretném felhívni a figyelmet, hogy milyen veszélyeknek tesszük ki a saját gyermekeinket, ha képeket posztolunk róluk. A bejegyzés végén elhelyeztem néhány cikk linkjét a témában elismert szakértőtől, mindent elmondanak.
Sokkal inkább arra szeretnék kitérni, hogy miért nem fotózhatjuk tetszés szerint MÁS gyermekét, miért nem posztolhatjuk ezeket a képeket, és mennyire TÉVES az általános gondolkodásmód a témában.
Változásban mindaddig nem bízhatunk, amíg a szemléletet el nem sajátítjuk minél többen.
Objektív hétfő 6/12. rész
„Azt teszek a képpel, amit akarok, mert engem ábrázol!”
„Azé a kép, aki szerepel rajta!”
„Fizettem a képért, miért ne tehetnék vele azt, amit akarok?!”
Ugye, te is gyakran találkozol hasonló kijelentésekkel?